Kees Schafrat, directeur van Boekhandel Broekhuis/Uitgeverij Sunny Home, over ‘Mabelus in 120 woorden’ op Facebook, 26 november 2024:
“Gisteren was het 10 jaar geleden dat woordkunstenaar Peter Mabelus op de website 120w.nl stuitte. Hij raakte gefascineerd door de opdracht om tot de kern van een vertelling, betoog of anekdote te komen in exact dat aantal woorden. Zijn vaak geestige bijdragen zijn bijeengebracht in een onweerstaanbare bundel: ‘Mabelus in 120 woorden’.
25 november komt mijn 7e boek in 6 jaar tijd uit, ‘Mabelus in 120 woorden’. Volgens een bevriende schrijver “een tombola van grootse literatuur, waarbij de lach nooit ver weg is.” De leesexemplaren die ik aan een groep intimi toestuurde kregen zeer enthousiaste reacties. “Een prachtig boek om cadeau te doen aan een dierbare tijdens de komende feestdagen.” Vanzelfsprekend.
Mijn trouwe lezers weten dat er in mijn boeken nogal wat alcohol wordt geconsumeerd. Autobiografisch? Op het moment dat ik een paar maanden geleden een man met een flinke bierbuik naast mij zag lopen, en besefte dat het de weerspiegeling van mijn lichaam in de etalageruit van een winkel was, besloot ik dat het roer maar eens om moest. Volgend jaar hoop ik de gezegende leeftijd van 60 jaar te bereiken. De gloriejaren van onsterfelijke adolescent liggen ver achter mij, maar om als een karikatuur van verlepte leeftijdgenoten in het openbaar te verschijnen, ik moet er niet aan denken. Inmiddels heb ik drie maanden geen alcohol gedronken, is mijn bierbuik weg en geeft de weegschaal in de ochtend 80 kilogram aan in plaats van 91. En dat bij een lengte van 1.86 meter. Waar moet dat eindigen?
Onze menselijke conditie zorgt ervoor dat het elke dag een opdracht blijft om het goede te doen en productief te zijn. Dit maxime geldt ook voor jou, trouwe lezer.
Take care, iedereen! Pluk de dag! Al het goede toegewenst en tot snel.