120w.nl: “Er wordt veel te veel geschreven en daardoor veel te weinig gelezen. Weg met de breedsprakigheid. 120 woorden is precies genoeg. Schrijfthema voor week 41: “jenever.”
Beminde broeders en zusters. Hebben wij nog wel een God nodig, als wij ons hele leven comfortabel door kunnen brengen met behulp van medicijnen tegen de pijn en schermpjes tegen het zelf denken en voelen? Zijn begrippen als verlossing en verdoemenis nog relevant voor de moderne mens?
Voor een ieder die verlossing en verdoemenis nog niet waarlijk heeft ervaren raad ik het aanschaffen van een Hollandse kruik jenever aan. Daarbij moet u mij beloven de hele kruik binnen drie uur leeg te drinken.
Na een uur drinken zult u zeker weten dat de hemel ook op aarde bestaat. Na drie uur drinken zal er niets zijn. Als u wakker wordt zult u ervaren hoe het is om verdoemd te zijn.
Deze 120 woorden verschenen op 9 oktober 2017 voor het eerst op 120w.nl.